Lyxig villa med 3 sovrum i Ciudad Jardín (R5203303)
Innehåll - Snabblänkar
Det här är en fristående villa i Ciudad Jardín på 336 kvm med 3 sovrum och 2 badrum.Villan byggdes år 1997 och är i bra skick. Bostaden är byggd i sydväst riktning.
Sammanfattning av fastigheten
Stad/Område: Ciudad Jardín, Ciudad Jardín
Byggyta: 336 kvm
Terass: 115 kvm
Tomtstorlek: 533 kvm
Sovrum: 3
Badrum: 2
Pool: Nej
Parkering: Ja
Trädgård: Ja
Referensnummer: R5203303
Pris: 574 500 EUR
Pris/㎡ (byggyta): 1 710 EUR/kvm
›› Fråga om information för denna bostad
›› Boka en visning av detta objekt
›› Tillbaka till listan med fler villor till salu i Ciudad Jardín
Beskrivning av objektet
En fristående villa belägen i Monte Dorado bostadsområde, på en tomt om 533 m2. Med utsikt mot sydväst erbjuder fastigheten en fantastisk vy från trädgården mot Málagabukten, bergen och havet. Huset sträcker sig över två våningar. På övervåningen, med en yta på 156 m2, finns en hall, ett rymligt vardagsrum med eldstad, ett stort kök med tvättstuga och direkt tillgång till en 96 m2 uteplats, samt ett sovrum med en terrass om 18 m2. Genom en hall med stora garderober når man tre sovrum och två badrum, varav ett med omklädningsrum. Trädgården, med en yta på cirka 350 m2, är perfekt för utomhusaktiviteter. Den nedre våningen, med en yta på 180 m2, är oinredd och har en separat ingång, vilket gör det möjligt att anpassa det till en separat bostad eller ett komplement-område efter ägarens behov. Fastigheten ligger i ett lugnt område omgivet av naturen, men ändå nära staden och alla bekvämligheter: stormarknader ligger bara 1,5 km bort, och Fuenteolletas och Cristo de la Epidemia ligger bara fem minuter bort med bil. Detta är en idealisk fastighet både för permanent boende och för att tjäna extra pengar genom att hyra ut den nedre våningen separat.
Villans övriga egenskaper
Här nedan finns 9 olika egenskaper som är angivna av säljaren. Oftast är t.ex. nivån på skicket (i detta fall angivet som ‘Bra’) objektivt och relativt till spansk standard vilket inte sällan är lägre än svensk.