Lyxig villa i Benahavís med 5 sovrum?Drömhem vid Costa del Sol (R4882597)
Innehåll - Snabblänkar
Det här är en fristående villa i Benahavís på 625 kvm med 5 sovrum och 5 badrum. Byggnaden är i ny konstruktion/perfekt skick. Bostaden är byggd i sydlig riktning.
Sammanfattning av fastigheten
Stad/Område: Benahavís, Benahavís
Byggyta: 625 kvm
Tomtstorlek: 1246 kvm
Sovrum: 5
Badrum: 5
Pool: Ja
Parkering: Nej
Trädgård: Ja
Referensnummer: R4882597
Pris: 4 995 000 EUR
Pris/㎡ (byggyta): 7 992 EUR/kvm
›› Fråga om information för denna bostad
›› Boka en visning av detta objekt
›› Tillbaka till listan med fler villor till salu i Benahavís
Beskrivning av objektet
Upptäck en fantastisk lyxvilla belägen i det mycket eftertraktade området La Alquería, Benahavís, som erbjuder både exklusivitet och bekvämlighet. Denna eleganta fem sovrum, fem badrum bostad är idealiskt belägen, med Puerto Banús och Marbella bara en kort bilresa bort, vilket ger enkel tillgång till det bästa av Costa del Sol. Nära till en mängd bekvämligheter, stränder och högt rankade golfbanor, är denna villa designad för en livsstil av sofistikering och fritid.
Visar modern arkitektur, är villans design accentuerar naturligt ljus och öppna ytor, skapar en ljus och välkomnande atmosfär genomgående. Det strömlinjeformade, samtida köket är perfekt avvägt för både avslappnade måltider och formell underhållning. Stora terrasser och en vackert anlagd trädgård ram en privat pool med betagande havsutsikt, vilket ger en idealisk miljö för avkoppling och utomhusnöjen.
Gå utanför och upptäck en privat oas: en stilfull chill-out zon komplett med en barbecue område för utomhusmat med familj och vänner. Villans källarplan erbjuder enastående ytterligare utrymme, inklusive ett fullt utrustat gym med eget badrum och ett stort mångsidigt rum, anpassningsbart efter dina personliga behov.
Från dess imponerande havsutsikt till dess lyxiga finish, har varje detalj av denna villa noggrant designats för att erbjuda en unik kombination av komfort och stil. Upplev essensen av förfinat boende i La Alquería, Benahavís, där bekvämlighet möter lugn. Detta är inte bara en bostad; det är ett uttalande om modern lyx i en unik miljö.