Lyxig villa med 4 sovrum i La Capellania (R4237570)
Innehåll - Snabblänkar
Det här är en fristående villa i La Capellania på 172 kvm med 4 sovrum och 3 badrum.Villan byggdes år 1975 och är i nyligen renoverad/perfekt skick. Bostaden är byggd i sydlig riktning.
Sammanfattning av fastigheten
Stad/Område: La Capellania
Byggyta: 172 kvm
Terass: 200 kvm
Tomtstorlek: 1351 kvm
Sovrum: 4
Badrum: 3
Pool: Ja
Parkering: Ja
Trädgård: Ja
Referensnummer: R4237570
Pris: 1 600 000 EUR
Pris/㎡ (byggyta): 9 302 EUR/kvm
›› Fråga om information för denna bostad
›› Boka en visning av detta objekt
›› Tillbaka till listan med fler villor till salu i La Capellania
Beskrivning av objektet
Villa Mariposa, den perfekta mixen mellan skandinavisk och andalusisk stil. Det är ett av de vackraste och mest praktiska husen i La Capellanía, med huvudhuset på en nivå och med fantastisk havsutsikt från nästan överallt på tomten och i huset. Denna villa har nyligen renoverats med högsta kvalitet, med golvvärme, italienska marmorgolv, designerkök och badrumsmöbler. Stora öppna utrymmen på terrassen ligger direkt i anslutning till huset. Huvudhuset har 3 sovrum, 2 badrum och ett stort kök med utsikt mot framsidan av terrassen, allt på en nivå och anslutet till poolområdet. Under terrassen finns en annex sovrum på cirka 25m2 med en egen liten chill out terrass och badrum. Tomten är tillräckligt stor för att bygga ut huset eller till och med bygga en andra våning, så möjligheterna är ännu inte helt täckta 😉 Tveka inte att kontakta oss för visningar eller mer information!!
La Capellanía tillhör Benalmádena, den idealiska platsen att bo lugnt samtidigt som man är nära allt. Det ligger några kilometer från Fuengirola, en liten kuststad som har inte mindre än 7 km vackra sandstränder, köpcentra, en vattenpark och mycket mer.
Villans övriga egenskaper
Här nedan finns 13 olika egenskaper som är angivna av säljaren. Oftast är t.ex. nivån på skicket (i detta fall angivet som ‘Perfekt’) objektivt och relativt till spansk standard vilket inte sällan är lägre än svensk.